+420 723 123 100 NONSTOP

I zátěžové koberce, na kterých je málo vidět znečištění, je dobré občas důkladně vyčistit

V prodejnách textilu nebo obuvi, ale i v mnoha jiných, velmi často volí jako podlahovou krytinu koberce. Pro uši prodavačů jsou balzámem, protože tlumí velmi dobře kročejový zvuk a oni pak nemusí tolik vnímat typické klapání podpatků, protože velmi častými zákazníky jsou právě ženy. I pro ostatní zákazníky je to příjemné, pokud se na situaci díváte stejným způsobem. Ale dobrá zvuková izolace není to jediné, v čem mají koberce pro tyto prodejny přínos. Protože jsou ve většině případů voleny koberce zátěžové, snesou opravdu velkou zátěž, než na nich začne být vidět, že jsou znečištěné. Hlavně ve dnech, kdy venku prší a do prodejny chodí zákazníci v mokrých a zablácených botách, nebo v zimě, kdy si zase společně s rozbředlým sněhem přinesou i velké množství soli, kterou sníh obsahuje.

čištění koberců

čištění koberců

Čištění koberců by se mělo provádět alespoň jednou ročně, lépe však dvakrát

Zátěžové koberce, jak už bylo uvedeno, odolávají znečištění hodně dlouho. Pokud je úklidoví pracovníci každodenně vysávají, odstraní z nich i částečky bláta a jiné nečistoty a také vysráženou sůl, která může na povrchu zůstat po opadaném rozbředlém sněhu. Dle specialistů z firmy Čištění koberců Praha při každodenní péči mají dlouhou dobu koberce stejný vzhled jako v okamžiku, když byl zahájen provoz prodejny. Ale i zátěžové koberce nesnesou všechnu zátěž velkého množství klientů a po čase se také ušpiní. Zvlášť skvrny, které na koberci mohou zůstávat, nejsou příliš dobrou vizitkou prodejny. Proto by měla ve správný čas každá z prodejen začít uvažovat o pořádném vyčištění koberců. Ne o jen tak ledajakém pošmudlání čisticím přípravkem na suché nebo klidně i mokré bázi, ale o pořádném hloubkovém čištění mokrou formou.

Provádí se pomocí extraktorů, což jsou speciální čistící stroje, a objednat si jej můžete v Praze u společnosti Čištění koberců Praha.  Hloubkové čištění mokrou cestou je opravdu jedinečný způsob, pomocí nějž se každičký kousek koberce zbaví všech nečistot. Jak těch v jeho vláknech, tak i těch v jeho hloubce. Ty ani ten nejlepší vysavač neodstraní a usazují se v koberci po celou dobu jeho používání. Díky vysoce kvalitnímu čistícímu roztoku provádí společnosti Čištění koberců Praha čištění jen v jedné jediné fázi, bez mezikroku, který je k vidění u jiných společností, co koberce čistí podobným způsobem, a to bez proplachování koberce čistou vodou. Čistící roztok je natolik kvalitní, že velmi rychle rozrušuje nečistoty v kobercích a díky tomu čištění probíhá mnohem rychleji. Jeho složení je účinné při rozpouštění všech nečistot, ale zároveň roztok neobsahuje žádné agresivní chemikálie a je snadno biologicky odbouratelný, proto je i k pokožce velmi jemný a nezpůsobuje žádná podráždění. Toho jsou si společnosti Čištění koberců Praha vědomy a proto mohou bez obav provádět čištění koberců v dětských pokojích, mateřských školkách a školách a dokonce s tímto speciálním čistícím strojem mohou vyčistit i dětské kočárky a autosedačky.