+420 723 123 100 NONSTOP

Jak ochránit svůj dům před zloději

Zloději jsou určitě pro všechny nevítanými hosty a noční můrou. Zejména v případě, když odjíždíme na dovolenou. Měli bychom si svůj byt či dům zajistit tak, aby nedošlo právě k takové nečekané návštěvě. Určitě je vhodnou alternativou je kamerový systém, zabezpečovací zařízení, které ovšem bývá celkem dost drahé. Pak nezbývá než si pořídit nebo bezpečnostní zámek na dveřích, zámečnictví Praha.

Jaký si pořídit zámek u vchodových dveří – zámečnictví Praha

Zámek je dokonalým dveřním mechanismem, jenž  může umožnit blokování zámku v případě, že se jej někdo neoprávněně snaží otevřít a nemá k tomu ten správný klíč. Ovšem není klíč jako klíč. Každý má totiž svůj systém montáže i stupeň spolehlivosti. V případě, že bychom chtěli opravdu kvalitní a spolehlivé zabezpečení našeho domu, nejdříve bychom si měli prostudovat, jaký zámek bude vhodný právě pro tyto naše dveře. O pomoc můžeme požádat odborníky zámečnických firem, zámečnictví Praha, kteří mají praktické zkušenosti a jistě nám rádi poradí.

Zámečnictví Praha

Zámečnictví Praha je pro Vás 7 dnů v týdnu a 24 hodin.

Kategorie dveřních zámků

  • Třída 1-  nejběžnější a nejjednodušší zámky, mají slabý mechanismus, otevření takového zámku není pro zloděje příliš těžké
  • Třída 2 – tento dveřní mechanismus je o něco složitější, ale stále to není ten nejlepší
  • Třída 3 – poměrně spolehlivý dveřní mechanismus, vyžaduje poměrně mnoho úsilí a času, než jej neoprávněná osoba bez klíče zdolá a pokud se nám dveře zabouchnou nebo klíč zalomí, k otevření zámku budeme potřebovat profesionála
  • Třída 4 – nejbezpečnější a nejspolehlivější dveřní zámky. Pro otevření bude potřeba speciální zařízení a samozřejmě i profesionální zámečnická firma, zámečnictví Praha

Dveřní zámky a jejich druhy

Cylindrové vložky jsou nejpoužívanější. Bez nich by se zřejmě neobešly žádné dveře. Tyto cylindrové vložky fungují na určitém principu. Mají uvnitř odpružené válečky, které přesně odpovídají drážkám na klíči. Pokud máme ten správný klíč, můžeme zámek otevřít. Pokud ovšem klíč nemáme, zámek se zasekne nebo v horším případě můžeme klíč dokonce zlomil. Jako další zámky můžeme uvést zadlabávací zámky, ale také elektronické zámky. Jsou sice dražší, ale zase daleko více potrápí zloděje. Elektronické zámky jsou velmi moderní a oblíbené, zejména pro snadnou obsluhu. Otevřít se dají například pomocí kódu, čipu nebo na otisk prstu.

Co můžeme očekávat od zámečnických firem – zámečnictví Praha

Profesionální zámečnické firmy nabízejí široký sortiment svých služeb, které se nemusejí týkat jen výměnou nebo instalací bezpečnostního zámku. Nabízejí i správnou instalaci bezpečnostního zámku, ale i jiného dveřního mechanismu,  záruční servis, pozáruční servis, správné zaměření vložky a také správný výběr odpovídající bezpečnostní třídy vložky. Poskytují servis 24 hodin denně, 7 dní v týdnu tedy nonstop. Jestliže tedy ztratíme o víkendu klíče, nebo se nám zabouchnou dveře, znamená to jediné, zavolat zámečníky a to i o víkendu. Nemusíme čekat až na další pracovní den.

Bez šikovných rukou odborných zámečníků se tedy v tomto směru neobejdeme. Musíme tedy podotknout, že takový zámečník musí umět zacházet s nejrůznějším materiálem, neobejde se bez metru, ocelového pravítka, úhloměru a vrtačky.