+420 723 123 100 NONSTOP

Renovace podlahy – spolehlivost a praktické zkušenosti odborných firem

Dokonalost dřevěné podlahy možná ani není třeba zdůrazňovat. Je stále velmi oblíbená a jde o jednu z nejpevnějších a nejkvalitnějších podlah vůbec. Dřevo samo o sobě je velmi oblíbeným materiálem a lidé jej znali již v dávných dobách, kdy si stavěli nejen své příbytky, ale také zámečky, hrádky a jiná šlechtická sídla. Každá podlaha, a může být sebelepší, vyžaduje čas od času opravu, protože je velmi namáhána a tak se po několika letech objeví i nedostatky, jako praskliny nebo rýhy od domácích mazlíčků. Není nutné celou podlahu měnit za sice modernější, ale ne tak dokonalou, jako je dřevěná podlaha.

Renovace podlahy

Pokud by chtěl majitel domu, kde je taková dřevěná podlaha, zachovat podlahu a obnovit její původní vzhled, je to jistě otázka k zamyšlení. Samozřejmě, že každá podlaha se dá zrenovovat, jen je třeba vědět jak na to a tak je nejlepší volbou oslovit profesionály a odborníky, kteří mají renovace podlah v popisu práce. Technik takové firmy přijede na místo určení a zjistí stav podlahy. Pokud podlaha nevykazuje nějaké stopy hniloby nebo napadení červotočem, může se firma pustit do renovace.

 

Renovace podlahy

Kvalitně a za dobrou cenu Vám naše firma zrenovuje podlahu.

Etapy renovace podlahy

Odstranění nedostatků je velmi důležitou fází renovace podlahy, jen tak bude podlaha hezká a bude splňovat všechna očekávání majitele. Broušením podlahy na hrubo se docílí odstranění starého laku nebo nátěru, menších škrábanců a nečistot. Poté je možné podlahu v postižených místech přetmelit speciálním podlahářským tmelem, který je ve většině případů dvousložkový. Po jeho zaschnutí se podlaha opět vybrousí a pak už jen může pracovník firmy přistoupit ke konečné úpravě podlahy a tou je lakování nebo voskování podlahy.

Lakování a jiné povrchové úpravy

Hlavním „nepřítelem“ téměř každé dřevěné podlahy je vlhkost. Voda je absorbována do struktury dřeva, nebo naopak, v průběhu času se aktivně odpařuje, mění geometrické rozměry a tvar, což vede k deformaci celkové struktury. Typickými příklady je bobtnání dřevěných podlah nebo jejich vysychání. Lak vytváří ochranný film, který takové stopy vlhkosti materiálu neumožňuje. Nvíc  přírodní dřevo se často stává živnou půdou pro mikroflóru, hmyz nebo hlodavce. Lakování toto riziko minimalizuje. Lakování zvyšuje povrchovou pevnost dřeva. Povrch podlahy je méně náchylný k mechanickému, zejména bodovému a abrazivnímu namáhání, povrch podlahy nebude absorbovat nečistoty aktivně a bude mnohem snazší se o něj starat. Ještě je třeba říci, že lak nejen skrývá přirozenou strukturu a barvu dřeva, ale  je dokonce schopen zvýšit účinek, je zdůraznit jak strukturu dřevěných vláken, tak jejich přirozený odstín. Ochranná vrstva si zároveň udrží tento dekorativní efekt po dlouhou dobu bez jakéhokoli vyblednutí nebo oděru povrchu.

Jaké druhy podlahových laků lze najít

Každá renovace podlahy vyžaduje i povrchovou úpravu.Podle typu hlavního pojiva se laky na dřevěné podlahy dělí na následující typy:

Akrylové laky – vyráběné výhradně na vodní bázi, snadno roztíratelné, elastické a cenově přijatelné laky.

Alkydových laků – jeden z nejběžnějších a cenově dostupných alkydových laků na dřevo, velmi rychle schnoucí, odolné proti otěru, ale rázová houževnatost je kvůli nedostatečné pružnosti nízká.

Olejové laky – na bázi přírodních rostlinných olejů a pryskyřic. Nepoužívají se jako vrchní nátěr, jejich účel je omezen na předběžný nátěr dřeva.

Polyurethanové laky – standard trvanlivosti, profesionálové považují tento druh laku za nejlepší volbu.Vyrábí se jak na vodní, tak na organické bázi. Liší se jak vysokou pevností, tak i elasticitou výsledného povlaku. Pravděpodobně existuje pouze jedna nevýhoda,  polyuretanové laky rozpustné ve vodě jsou poměrně drahé a na organické bázi vydávají po tvrdnutí po dlouhou dobu ostrý nepříjemný zápach.