+420 723 123 100 NONSTOP

Pokládka vinylové podlahy v domě

Každý, kdo chce změnit podlahovou krytinu v bytě nebo v domě, uvažuje o různých materiálech, které jsou na trhu dostupné. Všechny se liší technickými parametry, odolností proti opotřebení, barevnou škálou a jinými vlastnostmi. Podlahové krytiny hrají důležitou roli v designu interiéru a funkčnosti místnosti. Při výběru podlahových krytin neexistuje žádná nevýhoda, ale ne každý může mít řadu cenných vlastností a vysoký stupeň odolnosti proti opotřebení. Velmi oblíbeným materiálem se stává vinyl, který se dostává do popředí.

 

Pokládka vinylové podlahy

Kvalitní pokládka podlahy pouze od odborníků.

Co je vinylová podlaha?

Vinyl je vícevrstvý povlak na bázi PVC. Technologie výroby tohoto produktu umožňuje zaujmout jeho vedoucí postavení na trhu, pokud jde o pevnost a trvanlivost. Samotný vinylový materiál je vícevrstvá struktura, která mu poskytuje vysokou třídu odolnosti proti opotřebení a odolnost vůči vlhkosti. Vinylové podlahy jsou podlahovou krytinou, která kombinuje dekorativnost a trvanlivost. Vhodné pro instalaci v absolutně všech místnostech.

Výhody vinylové podlahy

Vícevrstvá podlaha se vyrábí pomocí inovativní technologie. Použití různých přísad dává vinylovým podlahám jedinečné vlastnosti.

  • Vinylová podlaha při chůzi pruží, tlumí zvuky, díky čemuž je pohyb po místnosti bezhlučný.
  • Drcený křemen, doplněný změkčovadly, dává vinylu pevnost, tuhost a pružnost.
  • Mezivrstva se vzorem napodobuje různé povrchy: mramor, dřevo, přírodní kámen, kůže atd.
  • Vinyl je také odolný proti vlhkosti, takže je vhodný do koupelny a do kuchyně.

Pokládka vinylu

V podstatě jsou tři možnosti, jak položit vinylovou podlahu. První je pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením. Vinyl se pokládá v takovém případě na velké plochy, třeba výrobní a skladové prostory, nemocniční a jiná zdravotnická zařízení, ale i školy a školky. Je potřeba mít podklad vyrovnaný, čistý a bez nedokonalostí. Následuje rozložení speciálního lepidla, poté se přiloží vinyl. Spoje se svařují speciální svařovací pistolí s příslušnou šňůrou a vzduchové bubliny se dají dobře odstranit korkovou destičkou nebo zátěžovým válečkem, který také pomůže k lepší přilnavosti vinylu k podkladu.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími dílci je jednodušší. Jednotlivé dlaždice mají na spodní straně samolepící část, která je opatřena ochrannou fólií. Tu je třeba odstranit a pak už jen stačí jednotlivé dlaždice přilepit k podkladu. Výhodou tady je, že na trhu lze najít různé barvy a struktury vinylu a mohou se tak vytvořit dokonalé mozaikové podlahy, které jsou originálem.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým provozem je v podstatě stejná, jako je tomu u plovoucích podlah. Každý díl má drážky, které do sebe přesně zapadají a pokládka je tak snadnější.

Odborná firma

Pokládka vinylové podlahy je práce pro odbornou firmu. Pracovníci dobře ví, jak odvést svou kvalitní práci. Mají k dispozici vše, co je k pokládce potřeba, zajistí vše potřebné od materiálu až po samotnou instalaci. Pokud ovšem majitel objektu je dobrý kutil a troufne si na to sám, není to žádný problém.