+420 723 123 100 NONSTOP

Jak vymalovat dětský pokoj

Každý dětský pokoj je v jistém slova smyslu svět plný fantazie, nápadů a kreativity. Nápady na uspořádání dětského pokoje jsou stejně neomezené jako dětská představivost. Jak tedy vymalovat dětský pokoj, aby jeho obyvatelé, ale koneckonců i my byli spokojeni?  Jak kreativně dokončit stěnu v dětském pokoji?

Tradiční bílá

Nejběžnější barva stěn je bílá. Bílá je neutrální, otevírá celý prostor a snadno se kombinuje s jinými barvami. Je to také vynikající zázemí, které lze doplnit nejrůznějšími nápady, kreativitou a fantazií. Někdo tedy bává přednost právě bílé barvě, která působí čistě a svěže. Kombinace s jinými barvami nám pak dává velký prostor k tomu, abychom si mohly v dětském pokoji dovolit třeba barevně sladěný nábytek. Bílá barva na stěnách nás ale také může inspirovat k tomu, že si na jednu stěnu koupíme dnes velmi oblíbenou fototapetu s motivem, který děti budou milovat.

Dětský pokoj

Dětský pokoj je vždy nejdůležitěšjí místností v domě či bytě.

Tyto práce ale vyžadují trpělivost a pečlivost, takže pokud si netroufneme na tuto činnost, raději se obraťme na profesionální malířskou firmu. Mnoho takových firem se zabývá nejen malováním pokojů, ale nabízejí i tapetářské služby, které v tomhle směru určitě oceníme.

Pokoj v pastelových barvách

Mnoho dětí má ráno barevnost. Proto se snažíme svým ratolestem vymalovat pokoj podle jejich představ. Ovšem i tady musíme dbát na estetičnost a styl. Světlé barvy jsou pro dětský pokoj ideální. Patří sem zelená, oranžová, růžová, modrá a všechny tyto barvy se mohou různě kombinovat třeba právě s bílou, která tak trochu utlumí pestrobarevnost. Musíme mít také na paměti i to, že dětský pokoj je sice pro děti, ale neznamená to, že bude přeplácaný a bude to vypadat jak v cirkuse.

Moderní tapety

Dětský pokoj je také dnes velmi módní vyplnit různými tapetami nebo samolepkami, které dominují pak celému pokoji. Na trhu je dnes nepřeberné množství různých barevných tapet s jakýmikoliv motivy. Děti nám přece jen rostou a jejich pokoj přece nezůstane stejný, jako když byly miminka. Pro studenty jsou vhodnějšími barvami spíše neutrální tóny, které jim pak dávají možnost k vytvoření vlastního nápadu.

Profesionální malíři pokojů se v mnohých případech také mohou pochlubit například i vlastními kresbami na zeď, které tak pokoj dokonale ozdobí. Navíc jejich odborné a profesionální zkušenosti nám skvěle mohou pomoci nejen při výběru barev do interiéru, ale také s možností tónování barev. Každá taková namíchaná barva je vlastně originál, neboť se nám jistě podruhé stejnou barvu namíchat nepodaří.

Takže pokud se chystáme na malování dětského pokoje nebo celého bytu, dopředu si rozmysleme, jakou barvou chceme pokoj mít vymalovaný. S odborníky na malování je pak celá akce hračka.